Mobilna gra terenowa w Helu

Już wkrótce w Helu rozegra się „HEL`S BELLS„, prawdziwa bitwa z kaszubskimi stworzeniami – terenowa gra mobilna w aplikacji na smartfon. Rozgrywki premierowe odbędą się 18 czerwca. Do udziału w grze zapraszamy przede wszystkim młodzież w wieku od 12-15. roku życia (poziom trudności jest dostosowany do tej grupy wiekowej), ale uczestniczyć w niej może każdy odważny helanin i niehelanin. Wymogiem wzięcia udziału w grze jest:

• posiadanie smartfona lub tabletu z systemem iOS w wersji 8.0 i wyższej lub Android w wersji 6.0 i wyższej,
  • uruchomiona funkcja GPS,
  • zainstalowana aplikacja ActionTrack, dostępna w Google Play i AppStore,
  • mobilny dostęp do Internetu,
  • włączona usługa lokalizacji.

Zalecamy również zaopatrzenie się w powerbank. Odpowiedzialność za udział w grze osób niepełnoletnich ponoszą rodzice lub opiekunowie prawni, dlatego aby wejścia do gry niezbędna jest pisemna zgoda, którą można odebrać w bibliotece.

Zadaniem graczy będzie wykonanie określonych zadań, rozwiązanie zagadek i zdobycie największej liczby punktów. Wszystko to odbędzie się w terenie. Przewidziane są nagrody rzeczowe, specjalne i dodatkowe. Udział w grze jest bezpłatny.

Inspiracją są helskie legendy, podania kaszubskie, baśnie rybackie. Na pewno warto do nich zajrzeć, żeby przypomnieć sobie ich treść. Bo przecież nie każdy pamięta, jaki sen zwiastował rybakowi obfity połów? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w helskiej bibliotece.

Wsłuchujcie się w morską ciszę. Na pewno usłyszycie, gdy rozdzwonią się helskie dzwony…

Regulamin Hel`s Bells i zgodę na udział osoby niepełnoletniej znajdziecie tutaj https://mbp-hel.org.pl/regulamin-gry-hels-bells/

????????????? ?? ?́?????́? ???????? ???????, ??????????? ?????????? ? ?????? ????????̨???? ? ???????? ???????? ???????, ?????????? ? ???ᴌ?? ????????????? ? ????? ????̨???? ????????? ???́????, ??????? ? ???. 80 ???. 1 ?????? ? ???? 19 ????????? 2009 ?. ? ????? ???????????.

Logo Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu