Już od stycznia zachęcamy Was do udziału w wydarzeniach w ramach projektu „RODZINNY FIREWALL”.
Rodzinny firewall to projekt, który pomaga chronić to, co w rodzinie najważniejsze. W świecie pełnym bodźców, ekranów i sprzecznych komunikatów uczymy się, jak stawiać mądre granice – nie po to, by izolować, ale by wzmacniać bezpieczeństwo, zaufanie i relacje. Rodzinny firewall to rozmowa zamiast zakazów, uczenie wartości zamiast kontroli i obecność zamiast obojętności.
Na początek zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat na zajęcia interaktywne. Będą to zajęcia prowadzone przez Agnieszkę Skawińską, doświadczoną artystkę-pedagog, specjalizującą się w pracy z dziećmi.
Obejmą one pracę z emocjami, naukę stawiania granic i rozpoznawania przemocy. Dzieci stworzą tzw. maski emocji z materiałów z odzysku, które zaprezentują na wydarzeniu finałowym, nauczą się ekspresji i wzmocnią kompetencje społeczne. Podczas zajęć zostaną wykorzystane techniki dramy, biblioterapii i edukacji teatralnej.
Zajęcia będą miały formę cykliczną – każde następne będzie kontynuacją poprzedniego.
TERMINY ZAJĘĆ:
– 08 i 15 stycznia 2026 r. (czwartek), godz. 15.30-17.30;
– 19-30 stycznia 2026 r. (od poniedziałku do piątku), godz. 15.00-17.00;
– 05, 12 i 19 lutego 2026 r., godz. 15.30-17.30.
Liczba miejsc jest ograniczona. Już dzisiaj zachęcamy do zapisów – należy podpisać zgodę rodzica/opiekuna prawnego na udział dziecka w zajęciach (gotowy druk na miejscu w bibliotece).
Najlepsza ochrona zaczyna się w domu – od uwagi, rozmowy i wspólnych decyzji. Zainstalujmy rodzinny firewall – na co dzień.
Projekt „RODZINNY FIREWALL” jest realizowany w ramach Inwestycji A2.5.1 Program wspierania działalności podmiotów sektora kultury i przemysłów kreatywnych na rzecz stymulowania ich rozwoju realizowanej w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Sfinansowano przez Unię Europejską.

