I WOJEWÓDZKI KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ EUROSONG 2009W sobotę 23 maja Malbork gościł ponad 200 uczestników, solistów i zespoły, na I Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej "Eurosong" organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta i MDK "Ratusz". W konkursie oceniana była młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całego województwa pomorskiego, prezentująca się w czterech kategoriach: soliści szkół gimnazjalnych, soliści szkół ponadgimnazjalnych, zespoły ze szkół gimnazjalnych oraz zespoły ze szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy wykonywali piosenki głównie w językach angielskim, niemieckim, rosyjskim i francuskim.

 

 

"Eurosong" dla helan okazał sie dniem pełnym sukcesów, ponieważ wrócili oni do domów z nagrodami.

 

 

 

 

 

"Eurosong" okazał się wspaniałą przygodą, zabawą, a przede wszystkim możliwością do zdobycia nowych doświadczeń dla młodych wokalistów.

O godz. 10.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 5 rozpoczął się przegląd, który trwał do samego wieczora. Laureaci festiwalu wystąpili na uroczystym koncercie galowym o godz. 19.00. Gościem i przewodniczącym jury był Piotr Dymała - zdobywca drugiego miejsca w programie telewizji Polsat "Fabryka gwiazd", który zakończył galę swoim koncertem. W obradach jury uczestniczyli  również : Bartłomiej Sudak - student Akademii Aktorskiej w Krakowie, krakowski piosenkarz i gitarzysta ; Robert Zaborski - Kawaler Orderu Uśmiechu, prezes Stowarzyszenia "Oliwskie Słoneczko" z Gdańska ; Dariusz Mielke - nauczyciel języka angielskiego, właściciel firmy "English now" z Braniewa ; Tadeusz Seibert - główny organizator festiwalu, wokalista.

Nie zabrakło również innych znanych, zaproszonych przez młodzież gości, m. in : Burmistrza Miasta Malborka - Andrzeja Rychłowskiego, Starosty Powiatu Malborskiego - Mirosława Czapli, Vice Przewodniczącego Rady Miasta Malborka - Tadeusza Woźnego, posła do Parlamentu Europejskiego - Janusza Lewandowskiego oraz niespodziewanego gościa, jakim była Agnieszka Cegielska, prezenterka pogody telewizji TVN pochodząca z Malborka.

 

Dziękuję uczestnikom konkursu za talent, emocje i czas poświęcony muzyce. To przecież dzięki Wam możemy przeżywać niezapomniane chwile.

 


Zamów książkę
Skorzystaj z szybkiego zamówienia. Zamówienie książki ogranicza się do wypełnienia formularza zamówieniowego.
Zadaj pytanie
Chcesz rozwiać swoje wątpliwości związane z regulaminem, masz problem dotyczący z działalności placówki?

Aktualnie użytkowników: 5
Odwiedziny dzisiaj: 52
Odwiedziny w sumie: 270,684

Start | Aktualności | Informacje | Regulamin | Działalność | Katalog | Galeria | O bibliotece | O patronie | Linki | Kontakt
copyright © 2009 www.mbp-hel.org.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.